Elektriskais, gāzes vai pneimatiskais naglotājs - kuru izvēlēties?

Elektriskais, gāzes vai pneimatiskais naglotājs - kuru izvēlēties?

Naglotāji ir vieni no tiem instrumentiem, kuri pieejami plašā izvēlē. Kā visbiežāk sastopamos var minēt elektriskos, gāzes vai pneimatiskos naglotājus. Kas raksturīgs katram naglotāju veidam? Ar ko tie atšķiras cits no cita?

Elektriskie naglotāji

Elektriskie naglotāji, kā jau to nosaukums vēsta, izmanto no elektrības iegūto jaudu, lai izšautu naglas. Pie elektriskajiem naglotājiem parasti tiek pieskaitīti arī naglotāji, kas darbojas no akumulatora. Tie ir salīdzinoši ērti izmantojami, taču tiek uzskatīti arī par vieniem no neizturīgākajiem profesionālai ikdienas lietošanai. Viens no to lielākajiem plusiem ir salīdzinoši augstas un zemes gaisa temperatūras, kurās tie spēj funkcionēt.

Gāzes naglotāji 

Gāzes naglotāji izmanto dažādas uzliesmojošas gāzes un akumulatoru. Kad tiek nospiesta naglas izšaušanas poga, akumulators uzsit dzirksteli, kas aizdedzina gāzi. Iegūtā enerģija ar spēku izšauj naglu tai paredzētajā vietā. 

Ar gāzes naglotājiem 1986. gadā pasauli iepazīstināja mūsdienās plaši atpazīstamais naglotāju un skavotāju ražotājs Paslode. Gāzes naglotāji visai ātri ieguva popularitāti, jo tie bija salīdzinoši mobili, ērti un efektīvi, kā arī jaudas ziņā neatpaliek no pneimatiskiem naglotājiem. Gāzes naglotāji ir ļoti piemēroti veicot dažādu koka konstrukciju naglošanu ārpus telpām, būvobjektos.

Pneimatiskie naglotāji 

Pneimatiskie naglotāji spēku, kas nepieciešams naglas izšaušanai, rada ar gaisa spiedienu. Instrumentam ar gaisa šļūteni ir pievienots gaisa kompresors, kas padod nepieciešamā spiediena saspiesto gaisu. Pneimatiskie naglotāji ir izturīgi, precīzi un ar salīdzinoši lielu jaudu.

Elektriskais, gāzes vai pneimatiskais naglotājs - kuru izvēlēties?

Tirgū ir pieejami dažādi naglotāju risinājumi, no kuriem katrs ir paredzēts nedaudz citādai darba specifikai. Katram naglotāju veidam ir savas priekšrocības un trūkumi. Šajā tabulā apskatīsim būtiskākos:


Elektriskais naglotājsGāzes naglotājsPneimatiskais naglotājs
MobilitāteNepieciešama piekļuve elektrībai vai iespēja uzlādēt akumulatoruViegli pārvietojams un izmantojams, akumulatoru var uzlādēt no automašīnasZema mobilitāte, nepieciešams kompresors un šļūtene
SvarsVisbiežāk 2 - 5.5 kg (atkarīgs no akumulatora izmēra)Visbiežāk 2 - 4.5 kg 
Visbiežāk 3 - 4.5 kg
Iespēja strādāt zemās gaisa temperatūrāsZemas gaisa temperatūras nesagādā problēmasDažas no izmantotajām gāzēm nav piemērotas darbam zemā gaisa temperatūrā
Zemas gaisa temperatūras var izraisīt problēmas uzturēt nepieciešamo gaisa spiedienu, veidojas kondensāts
Priekšrocības
 • Iespēja netraucēti strādāt dažādās gaisa temperatūrās
 • Piemēroti darbam vienā noteiktā vietā aktīvai izmantošanai visas dienas garumā
 • Salīdzinoši liela jauda
Trūkumi
 • Mazāka jauda
 • Dārgāka uzturēšana
 • Traucējošs vads vai akumulators, kas regulāri jāuzlādē
 • Nepieciešams mainīt gāzes balonus
 • Problemātiski strādāt zemās gaisa temperatūrās
 • Grūti pārvietojami kompresora dēļ
 • Problemātiski strādāt zemās gaisa temperatūrās
 • Kompresora šļūtene var traucēt darba laikā

Saistītās ziņas