Betona slīpmašīnas

Izvēloties piemērotu abrazīvo materiālu, slīpmašīnas var izmantot dažādiem darbiem - koka slīpēšanai, pulēšanai, kā arī dažādu cietu virsmu, kā piemēram, betona slīpēšanai. Mūsu piedāvājumā atradīsiet Hitachi, Makita, kā arī Festool slīpmašīnas, kas ar pareizi izvēlētu smilšpapīru, būs lieliski piemērotas betona slīpēšanai.

Betona slīpmašīnas izmantošana

Tāpat kā daudzus citus materiālus, arī betonu var slīpēt, lai iegūtu gludu virsmu. Tā kā betons ir salīdzinoši ciets materiāls, tam nepieciešamas speciāla materiāla abrazīvās ripas. Visbiežāk betons tiek slīpēts vai pulēts ar dimanta ripām, jo tās ir cietākās pieejamākās abrazīvās slīpēšanas ripas, kas nenodilst tik ātri kā citas. Betonu visbiežāk slīpē vai pulē dažādās tirdzniecības telpās, garāžās, uzņēmuma telpās un noliktavās, kā arī privātmājās. Betona grīdas tiek slīpētas, jo gludu betona grīdu ir salīdzinoši vieglāk uzkopt, kā arī nepieciešamības gadījumā arī mazgāt.

Kādu betona slīpmašīnu izmantot?

Betonu var slīpēt ar divu veida slīpmašīnām: ar rokās turamām betona slīpmašīnām vai ar lielākām slīpmašīnām, kuras nepieciešams stumt. Rokās turamās slīpmašīnas izmanto dažādām virsmām - sienām, griestiem, grīdām, kā arī grūti pieejamām vietām. Betona slīpmašīnām ir nepieciešama salīdzinoši liela jauda.

Ja nepieciešams noslīpēt tikai nelielu betona gabalu vai kādu grūti pieejamu vietu, kur nav iespējams piekļūt ar slīpmašīnu, betonu var slīpēt arī rokās turot smilšpapīra loksni vai smilšpapīra švammi. Taču, tā kā betons ir tik ciets, smilšpapīrs parasti nodilst visai ātri, tādēļ būtiski izvērtēt situāciju un nepieciešamību iegādāties nedaudz dārgāku, bet ilgtspējīgāku dimanta smilšpapīru.

Izmantojot betona slīpmašīnu, ievērojiet drošību

Darbs ar elektroinstrumentiem darba vietā paredz augstākus drošības riskus. Strādājot ar betona slīpmašīnu:

  • Izmantojiet ausu aizbāžņus, lai pasargātu dzirdi no slīpēšanas trokšņa;
  • Izmantojiet aizsargbrilles, lai pasargātu acis no gaisā esošajiem putekļiem un iespējamām šķembām;
  • Izmantojiet sejas masku, lai pasargātu elpceļus no gaisā esošajiem betona putekļiem;
  • Ja iespējams, pie instrumenta pievienojiet putekļsūcēju, kas palīdzēs samazināt gaisā un darba vidē nonākošo betona putekļu daudzumu.