Eiropas naglu standarts koka konstrukciju projektēšanai

Eiropas naglu standarts koka konstrukciju projektēšanai

Eiropas Savienības ietvaros dažādās nozarēs tiek noteikti dažādi standarti, kas nosaka darbā izmantojamo materiālu un instrumentu drošības prasības. Koka konstrukciju projektēšanas standartus paredz 5. Eirokodekss, kurā tiek arī aprakstītas prasības šo konstrukciju materiālu izmantošanai. Kādas naglas drīkst izmantot koka konstrukcijām iekštelpās un ārā? Kas īsti ir 5. Eirokodekss un ko tas paredz?

Kas ir 5. Eirokodeksa  standarts?

Eirokodeksi (angliski Eurocodes) ir Eiropas standarti dažādiem būvniecības projektiem. 5. Eirokodeksa standarts apkopo koka konstrukciju projektēšanas standartus. Kopš 2010. gada visām Eiropas Savienības valstīm 5. Eirokodekss ir obligāta prasība. Tajā tiek aprakstītas detaļas, kas jēievēro, projektējot kokmateriāla būves un struktūras, lai tās spētu izturēt pašas konstrukcijas un dažādu citu ārējo apstākļu, piemēram, vēja radīto slodzi. 5. Eirokodekss ietver arī prasības attiecībā uz  kokmateriālu izturību pret bioloģiskajiem organismiem un stiprinājumu izturību pret koroziju. 

Naglu, skrūvju un citu stiprinājumu Eirokodekss 

Katrs Eirokodekss attiecas uz vairākiem ražojumu standartiem, kas attiecas uz atsevišķiem būvizstrādājumiem. Uz naglām, skrūvēm un tamlīdzīgiem stiprinājumiem attiecas EN 14592 standarts. Šajā standartā tiek iekļautas aprakstītās trīs galvenās naglu klases, kas klasificētas atbilstoši to izmantošanas vietai un apstākļiem, kas tās ietekmēs.

Šajā tabulā esam apkopojuši būtiskākās prasības katrai no naglu klasēm:


1. klase (izmantošanai iekštelpās)2. klase (izmantošanai ārā vietās ar jumtu)3. klase (izmantošanai ārā)
5. Eirokodeksa prasības dažādām naglu klasēmNav

1) naglas ar 12 μm cinka hromāta pārklājumu

2) 39 μm karsti cinkotās naglas

1) naglas ar 25 μm cinka hromāta pārklājumu

2) 49  μm karsti cinkotās naglas

Paslode naglas 

Paslode & Duo-Fast naglas tiek ražotas no augstas kvalitātes tērauda. Tās ražotas saskaņā ar 5. Eirokodeksa servisa klasi un ieguvušas nepieciešamo aizsardzību pret koroziju. Lai gan naglas izskatās pavisam vienkāršas, to ražošana ir industriāls process, kurā izmanto labākās tehnoloģijas un izejvielas, kas atbilst jaunākajiem Eiropas standartiem. Paslode īpašu uzmanību pievērš produktu kvalitātei:

  • Tās ir saņēmušas ISO9001 kvalitātes sertifikātu;
  • Katru no Paslode & Duo-Fast naglām ir iespējams izsekot.

Pateicoties šai augstas kvalitātes sietēmai, visi produkti atbilst EN792 standartam, kurā aprakstītas rokas instrumentu, kuru darbībai nav nepieciešama elektrība, drošības prasības.

Paslode naglas tiek izgatavotas Dānijā, Spānijā un Zviedrijā. Tas, ka naglas tiek izgatavotas tuvējā reģionā, attīsta reģionu ekonomiki, uzlabo nodarbinātību, kā arī padara loģistikas procesu efektīvāku. Tādejādi tiek nodrošināta likumam atbilstošas ražošanas metodes un produkts tiek kontrolēts visa procesa laikā, sākot ar izejvielu izgatavošanu. Rūpniecības ražošanas process ir sertificēts saskaņā ar ISO 9001 kvalitātes standartu.

Paslode ir viens no populārākajiem stiprināšanas risinājumu ražotājiem, kas piedāvā ne tikai kvalitatīvas naglas, bet arī gāzes naglotājus un pneimatiskos naglotājus.

Saistītās ziņas